אחד מתפקידיו המרכזיים של ארגון העיתונאים הוא שמירה על חופש העיתונות. לאורך השנים הארגון מנהל מאבקים למען הגנה על עיתונאיות ועיתונאים בעת מילוי תפקידם, בעוד הם מותקפים ע"י כוחות הביטחון, המון מוסת או בעלי שררה. ללא ביטחון אישי והכרה ציבורית רחבה בערך העבודה העיתונאית ושמירתה על הדמוקרטיה הישראלית, לא יוכלו עיתונאים ועיתונאיות למלא כהלכה את תפקידם. לאור המתקפות הגוברות כנגד ציבור העיתונאים, הקמנו את הכלי הזה, שמטרתו לעקוב מקרוב אחר תקיפות כנגדם/ן ולשקף באופן מלא את המציאות בה פועלים עיתונאים ועיתונאיות בישראל. 

עיתונאי/ת אשר הותקף/ה באופן פיזי או ברשתות החברתיות בעת מילוי תפקידו/ה, מוזמן/ת לדווח בכפתור "דווחו לנו".

 גברים
 נשים

היכן ומתי ארעו התקיפות כנגד עיתונאים/ות?

במפה מוצגים כל מקרי התקיפה שהתקיימו מאז תחילת שנת 2020
מבט על
המתיחות האחרונה שיצרה חיכוכים בין עיתונאים לכוחות הביטחון התרחשה סביב מבצע "עלות השחר", שהתקיים בסמוך לט' באב, מועד בו נוהגים מאמינים יהודים לעלות להר הבית. המתיחות הובילה לעימותים בין יהודים לערבים ועיתונאים אשר הגיעו לסקר את המאורעות, מצאו עצמם מותקפים ע"י הקהל בשטח או מושמים במעצר או עיכוב אחרי ששוטרים בזירה הפריעו להם במילוי תפקידם.
אירוע החודש
כתבת אל-ג'זירה, שירין אבו עאקלה בת 51, נורתה למוות במהלך פעילות של כוח צה"ל במחנה הפליטים בג'נין. אבו עאקלה מסקרת את שטחי הרשות הפלסטינית במשך מאז 1997 והייתה מוערכת בקרב עיתונאים ישראליים וזרים. עיתונאי נוסף שפעל במקום נפצע באורח בינוני מהירי. עדי ראייה במחנה הפליטים ג'נין טענו כי צה"ל ירה לעבר עיתונאים, אך קיימת עדיין מחלוקת לגבי זהות היורים, בעוד חוסר שיתוף הפעולה בין צה"ל לרשות הפלסטינית מקשה להגיע לחקר האמת באמצעות בדיקה בליסטית ובדיקות נוספות. מותה של אבו עאקלה, אזרחית אמריקאית, קיבל תהודה תקשורתית ברחבי העולם ובמדינות ערב, בעת שבישראל וברשות הפלסטינית קיימת מתיחות רבה לאור גל פיגועים שהחל בתקופת הרמדאן והעימותים בהר הבית.
כל מקרי התקיפה
השתמשו במסננים על מנת למיין את מקרי התקיפה
 

#עיתונאים_תחת_מתקפה בטוויטר