אחד מתפקידיו המרכזיים של ארגון העיתונאים הוא שמירה על חופש העיתונות. לאורך השנים הארגון מנהל מאבקים למען הגנה על עיתונאיות ועיתונאים בעת מילוי תפקידם, בעוד הם מותקפים ע"י כוחות הביטחון, המון מוסת או בעלי שררה. ללא ביטחון אישי והכרה ציבורית רחבה בערך העבודה העיתונאית ושמירתה על הדמוקרטיה הישראלית, לא יוכלו עיתונאים ועיתונאיות למלא כהלכה את תפקידם. לאור המתקפות הגוברות כנגד ציבור העיתונאים, הקמנו את הכלי הזה, שמטרתו לעקוב מקרוב אחר תקיפות כנגדם/ן ולשקף באופן מלא את המציאות בה פועלים עיתונאים ועיתונאיות בישראל. 

עיתונאי/ת אשר הותקף/ה באופן פיזי או ברשתות החברתיות בעת מילוי תפקידו/ה, מוזמן/ת לדווח בכפתור "דווחו לנו".

 גברים
 נשים

היכן ומתי ארעו התקיפות כנגד עיתונאים/ות?

במפה מוצגים כל מקרי התקיפה שהתקיימו מאז תחילת שנת 2020
מבט על
סיקור אירועי הבחירות, שהתנהלו באווירה רגועה יחסית וללא אירועי ענק, לא הוליד מקרים של אלימות כלפי עיתונאים ועיתונאיות. מערכות כלי התקשורת נערכות לקראת הקמת הממשלה החדשה, תחתיה עשויים לצוץ עימותים בין מגזרים שונים באוכלוסיה, עימותים הצפויים להגביר את החיכוך בין ציבור העיתונאים בשטח לכוחות הביטחון והאזרחים במקום.
אירוע החודש
נידאל אגבאריה, עיתונאי עצמאי בן 44 מאום אל פחם, נורה בראשו מטווח קצר בעת שישב ברכבו סמוך לביתו. על פי עדויות שני רעולי פנים ירו לעברו כמה כדורים מטווח קצר. על פי החשד, הרקע לרצח הוא הסתבכות של אחיו של אגבארייה, ככל הנראה עם ארגון פשע מקומי. לאחר נסיונות החייאה בבית החולים העמק בעפולה, נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירה ועורכת סריקות לאיתור חשודים. עם זאת, בשנה שעברו אירוע דומה הסתיים ללא נפגעים והמשטרה לא הצליחה לאתר חשודים. אגבאריה התראיין לעיתון הארץ לפני כשנה וציין כי הוא זהיר ביותר בכתבותיו על הפשיעה בחברה הערבית וכי אף אחד אינו חסין מהאלימות. אמו טענה לאחר הרצח כי בנה היה מאויים לאורך השנה האחרונה, ואף נורו לעברו יריות בשלושה מקרים שונים
כל מקרי התקיפה
השתמשו במסננים על מנת למיין את מקרי התקיפה
 

#עיתונאים_תחת_מתקפה בטוויטר